تلفن‌های مبتنی بر شبکه  VoIP که از فناوری  LTE استفاده می‌نمایند محصول جدید شرکت ارگ جدید است. این تلفن‌ها با استفاده از فناوری  LTE قابلیت کاربری در شبکه‌های مخابرات سلولی نسل دو یا  GSM ، نسل سوم یا  ۳G WCDMA و یا نسل چهارم  یا  LTE  را دارد. این تلفن برای مناطقی که فاقد شبکه تلفن شهری یا PSTN  است، کاربرد بالایی داشته و می‌تواند گزینه کارا به شمار آید.  یکی از قابلیت‌های مهم این تلفن امکان ارائه سرویس اینترنت بی‌سیم به سایر دستگاه‌ها است، چراکه در طراحی این دستگاه قابلیت مسیریاب بی‌سیم نیز در نظر گرفته‌شده است. از قابلیت‌های دیگر این دستگاه برنامه‌های کاربردی نظیر تقویم، ماشین‌حساب و رادیو  FM است.

Total

امروزه در عصر فناوری اطلاعات و ارتباطات، با نگرش اینترنت اشیا همه وسایل الکترونیکی به سمت اینترنت اشیا گام برداشته‌اند. در این میان سیستم‌های تلفن و ارتباطات صوتی از این قضیه بی‌بهره نبوده و چند دهه است که سیستم‌های VoIP در بسیاری از سازمان‌ها و اداره‌ها مورد کاربرد قرارگرفته است.

 اما با پیشرفت تکنولوژی و گسترش شبکه‌های بی‌سیم و شبکه‌های  LTE سامانه‌های صوتی مبتنی بر شبکه نیز توسعه فراوان یافته‌اند. شرکت ارگ جدید اقدام به تولید تلفن‌های مبتنی بر شبکه نموده و این تلفن‌ها از پروتکل‌های شبکه‌های بی سیم  LTE استفاده می‌نماید. به‌بیان‌دیگر در صورت نیاز به تلفن شهری در مکان‌هایی که بستر شبکه شهری وجود ندارد، شما می‌توانید از این تلفن‌ها استفاده نمایید و امکان ارتباط صوتی را به کمک آن برقرار سازید.

برای استفاده از این تلفن‌ها شما نیازی به ایجاد زیرساخت و کابل‌کشی تلفنی و زوج سیم نخواهید داشت و در بسیاری از موقعیت‌های جغرافیایی نظیر معادن صعب‌العبور و یا روستاهای دورافتاده می‌توانید به شبکه تلفن شهری وصل شده و ارتباطات صوتی را به کمک آن انجام دهید.  به‌عبارت‌دیگر این تلفن‌ها با استفاده از سیم‌کارت‌های مبتنی بر  LTE امکان ارائه سرویس صوتی را در یک محدوده  فراهم  می‌نمایند.

 این تلفن علاوه بر آنکه می‌تواند سرویس صوتی را فراهم نماید حکم یک مسیریاب بی‌سیم را دارد و به کمک آن شما می‌توانید  سایر دستگاه‌ها نظیر موبایل  و لپ‌تاپ و رایانه را به این تلفن وصل نمایید و از سرویس داده و اینترنت بهره بگیرید.

به زبانی ساده‌تر این تلفن مانند یک مودم بی‌سیم در منزل،  ویلا یا کارخانه شما قرار خواهد گرفت و شما علاوه بر آنکه یک تلفن در منزل خوددارید می‌توانید از امکانات اینترنت ارائه  شده توسط سیم‌کارت استفاده نمایید و دستگاه‌های مبتنی بر شبکه بی‌سیم نظیر گوشی موبایل و یا تلفن هوشمند را به آن متصل کنید و از اینترنت پرسرعت LTE بهره‌مند شوید.

این تلفن از ساختار و زیرساخت  شبکه سلولی یا شبکه موبایل بهره می‌گیرد. مخابرات سلولی از نسل‌های مختلفی تشکیل‌شده است و این تلفن از کلیه نسل‌ها اعم از نسل دو مخابرات سلولی یا  gsm نسل سوم مخابرات سلولی یا WCDMA G3 و یا نسل چهارم یا  LTE تبعیت می‌نماید و ازآنجاکه در کشور ایران در بخش‌های مختلف سرویس‌های متفاوتی عرضه می‌شود، این تلفن در جای جای ایران قابل بهره‌برداری است.

سیستم‌های  LTE دارای دو زیرساخت  TDD و  FDD است که این تلفن می‌تواند تحت سلطه هر دو ساختار قرارگرفته و از آن تبعیت می نماید و سرویس‌های مربوط به این ساختارها را برای کاربران تلفن ارائه کند. در صورت استفاده از  TDD شما می‌توانید از  B38/B39/B40/B41 استفاده کنید.

همچنین در صورت استفاده از  FDD این تلفن می‌تواند از روش‌های B1/3/5/8 بهره‌مند شود. ذکر این نکته ضروری است که  LTEبرای برقرار ارتباط دو طرفه از تقسیم‌بندی زمانی  TDD و یا تقسیم‌بندی فرکانسی یا  FDD استفاده می‌کند که بنا به موقعیت جغرافیایی و برخی پارامترهای دیگر،  سرویس‌دهندگان مخابراتی نظیر همراه اول یا رایتل یا ایرانسل این سرویس را ارائه می‌نمایند. این مودم برای ارائه سرویس صوتی و اینترنت می‌تواند زیر نظر هریک از این روش‌های فوق‌الذکر  استفاده کند.

سرعت اینترنت ارائه‌شده توسط این گوشی تلفن، بنا به موقعیت جغرافیایی و سرویس‌های ارائه‌شده توسط اپراتور دارد. شما با استفاده از این گوشی نیازی به کابل‌کشی تلفن شهری PSTN نخواهید داشت و برای اتصال به اینترنت نیازی به ارائه سرویس‌هایی نظیر ADSL یا  VDSL روی خط شما نمی‌باشد.

 این تلفن علاوه بر فراهم کردن سرویس ارتباط صوتی می‌تواند برای شما نرم‌افزارهای کاربردی نظیر ماشین‌حساب، تقویم و رادیو را برای شما فراهم آورد و این سرویس‌های ارزش‌افزوده در تلفن‌های متداول شهری وجود ندارد