DSC_44732_0

 

در عصری که دران بسر می‌بریم فناوری های بیسیم گسترش فراوانی یافته است و استفاده از شبکه‌های نظیر بلوتوث، gsm ، wimax درگذر زمان طرفداران فراوانی داشته است اما چیزی که اینک در این سال‌ها به چشم می‌خورد فناوری LTE است. این فناوری با ارائه سرعت‌بالای اینترنت است و هدف آن ارائه سرعت‌بالا با استفاده از شبکه‌ای مخابراتی موبایلی است. این فناوری که از سیستم‌های دیجیتالی و شبکه بهره می‌گیرد می‌تواند سرعت بی‌نظیری را برای کاربران فراهم نماید و یکی از مزایای آۀن این است که با خرید یک مودم LTE می‌توانید این مودم را هم در منزل و هم در محل کسب‌وکار و یا مسافرت استفاده نمایید.
در بسیاری از کشورها خواهان پیاده سزی ۵Gشدند اما یکی از دلایل عدم موفقیت ۵G در این عصر، رضایت کاربران از سیستم‌های ۴G و LTE است. فناوری LTE هنوز جوان و پویا است و کاربران بسیاری می‌تواند از این فناوری بهره‌مند شوند. در این مقاله خواهان بررسی مزایا و برتری‌های این فناوری به نسبت سایر تکنولوژی‌ها هستیم و برای شما ارزش‌های این فناوری را متذکر خواهیم شد.
۱. انعطاف پذیری برای شرکت ها
یکی از دلایل موفقیت فناوری LTE بهره‌گیری از این فناوری برای شبکه‌های مخابرات ریلی و معادن، فرودگاه‌ها و ترمینال‌های مسافربری است که به‌راحتی می‌تواند در هر مکانی مستقرشده و اقدام به ارائه خدمات مربوطه را نماید. این فناوری که تکامل و بهبودیافته GSM است می‌تواند برای مشترکین سیستم خوب اینترنت را پیاده‌سازی نماید.
۲. پیاده سازی بستر و یپ و IOT
به کمک فناوری LTE می‌توان سیستم صوتی و یک شبکه مکالمه تلفنی را برای مجموعه‌های خود پیاده‌سازی نمود، همچنین با توجه به مبحث سنسورهای مبتنی بر شبکه می‌توان اطلاعات سنسورهای مختلف نظیر گاز، برق، آب را به مرکز منتقل نمود و یا ایستگاه‌های پلیس بین راه و یا ایستگاه‌های امداد و نجات می‌توانند با کمترین هزینه علاوه بر استقرار شبکه دیتا در ایستگاه‌های خود، شبکه صوتی را نیز بین خود ایجاد نموده در بستری امن و رمز شده باهم مکالمه نمایند.
۳. شبکه امن و تضمین امنیت
یکی از نیازهایی که امروزه در هر شبکه وجود دارد، سنجش و ارزیابی امنیت شبکه است. در این مدت امنیت این شبکه به اثبات رسیده است و با توجه به استفاده از مکانیزم‌های امنیتی نظیر احراز هویت سیم‌کارت توسط شبکه و تعیین کلید جلسه برای رمزنگاری و همچنین بهره‌گیری از رمزنگاری AES128 ، امنیت باثباتی را به ارمغان آورده است.
۴. پشتیبانی صنایع از LTE
با توجه به امکانات LTE و پشتیبانی از NGN که شبکه‌های نسل آینده دارد و تضمین ثبات کارکرد و کارایی بالا در تمام زمان‌ها، این فناوری به‌صورت یکتا و بی‌رقیب مبدل شده است. به‌طور مثال WIMAX به دلیل عدم پشتیبانی مناسب و عدم وجود کارکرد خوب سبب شد سریعاً از صحنه روزگار محو شود..
صنایع و اصناف مختلف از LTE استفاده کرده‌اند و این فناوری خود را بر اساس نیاز آنها تطبیق داده است. شرکت‌های متعدد به‌طور مداوم دران سرمایه‌گذاری می‌کنند و ویژگی‌های جدید را به آن اضافه می‌کنند.

۵. آشنایی مهندسین با LTE
بسیاری از کاربران شبکه، با توجه به استفاده از سایر مودمها ، کار با مودم LTE را بلد هستند و نیاز به کسب علم بالا ندارند و به راحتی می توانند مودم های خود را تنظیم کنند.

 

۶. مقرون به صرفه بودن مودم ها
رشد فناوری نیاز به مقرون‌به‌صرفه بودنان دارد و اگر یک فناوری گران باشد کمتر توجه قرار می‌گیرد. مودم‌های LTE با توجه به امکانات ان بسیار مقرون به صرفه هستند و می‌توانند در بسیار یاز کارها من جمله IOT مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

به‌طورکلی با استفاده از مودم‌های آنلاک می‌توانید هر سیم‌کارتی را در آن قرار داده و از امکانات شبکه‌های LTE بهره‌مند شوید. مودم‌های انلاک شما را محدود به استفاده از یک اپراتور نمی‌نمایند و شما دستتان باز است و در مکان‌های مختلف بر اساس پوشش آنتن دهی اپراتورها می‌توانید کارهای مختلفی انجام دهید.