چه نوع سیم کارتی مناسب مودم L443 می باشد؟

چه نوع سیم کارتی مناسب  مودم  L443 می باشد؟
 
 

 


مودم UTEL L443  امکان اتصال پایدار و سریع به اینترنت را با تکنولوژی LTE   فراهم می کند . مودم آنلاک  L443 با سیم کارت های مکالمه ای یا FDD   کلیه اپراتور ها سازگار می باشد و می توانید به سادگی  با اتصال به مودم از یک اتصال سریع  LTE به صورت 4G  لذت ببرید. برخلاف دیگر تکنولوژی ها DSL) (، این مودم ها می توانند به راحتی در عرض چند دقیقه نصب شوند و برای محدوده وسیعی از جمله مناطق روستایی و مکان هایی که امکان دسترسی آسان به اینترنت وجود ندارد وهمچنین  کاربرانی که دسترسی به خطوط ثابت تلفن جهت استفاده از سرویس ها ADSL  و VDSL  و یا حتی خطوط فیبر نوری ندارند بسیار ایده آل است.

جهت خرید مودم روتر سیم کارتی یوتل کلیک کنید.

LTE مخفف   Long Term Evolution به معنی تکامل دراز مدت  است . فناوری LTE  جدیدترین نسل اینترنت  است که اینترنت را به شکل بی‌سیم در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌دهد. از دیدگاه مصرف ‌کننده بزرگ ‌ترین حسن   LTE میزان سرعت بیشتر انتقال اطلاعات می‌باشد. به صورت تئوری در مودم L443 ، دریافت اطلاعاتDownload   حداکثر 150  Mbps و ارسال اطلاعات (Upload) حداکثر (50 Mbps  )می‌باشد. با گسترش شبکه  LTE  این میزان انتقال اطلاعات می‌تواند حتی بیشتر از سرعت سرویس‌دهنده‌های خطوط پرسرعت اینترنتی DSL  نیز باشد. با استفاده از  LTE می‌توانید بهترین شبکه مخابراتی را میان شبکه‌های موبایل و  Wi-Fi انتخاب نمایید. این قابلیت به شما امکان استفاده کامل از پهنای باند را در حالت استفاده به صورت همراه خواهد داد. از دیگر مزایای  LTE می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • امکان ارائه سرویس با سرعت های بالاتر در ارسال و دریافت دیتا در مقایسه با DSL
  • عدم نیاز به خط تلفن ثابت برای راه اندازی سرویس وبدون نیاز به نصب
  • سهولت در جابجایی مودم در مقایسه با DSL
  • استفاده از تکنولوژی بروز و امن تر نسبت به سایر اتصالات
  • امکان جابجایی فایل‌های حجیم در زمان اندک

همان‌طور که می‌دانید فناوری TD-LTE جزو نسل چهارم شبکه‌های موبایل یا 4G  است. به طور کلی هر دو فناوری 4G LTEو TD-LTE جزو یک خانواده هستند و تفاوت آن‌ها در استفاده از باندهای رادیویی تعریف شده روی LTE است.

سیم‌کارت‌های معمولی و گوشی‌های تلفن همراه از باندهای ۱ تا ۳۱ شبکه‌های LTE پشتیبانی می‌کنند که به طور مشخص برای ارتباطات FDD اختصاص داده شده است.

برای ارتباطات TD-LTE باندهای ۳۳ و ۳۴ تا ۵۳ اختصاص یافته است که البته بیشتر سرویس‌های روی باندهای ۳۴ و ۴۲ هستند. باند ۳۴ برای فرکانس ۲۱۰۰ مگاهرتز و باند ۴۲ برای فرکانس ۳۵۰۰ مگاهرتز است.

ایرانسل و مبین‌نت سرویس‌های اینترنت TD-LTE خود را روی باید ۴۲ و ۴۳ یا همان فرکانس ۳۵۰۰ و ۳۷۰۰ مگاهرتز عرضه می‌کنند. شاتل مجوز ارایه سرویس TD-LTE روی باند ۳۴ یا فرکانس ۲۱۰۰ مگاهرتز را گرفته است.

بنابراین، طبیعی است وقتی سیم‌کارت TD-LTE ایرانسل یا مبین‌نت را روی اسمارت‌فون خود می‌اندازید؛ چون از باند رادیویی ۴۲ پشتیبانی نمی‌کند؛ نه قابلیت تماس تلفنی و پیامک دارید و نه اینترنت TDD در دسترس قرار می‌گیرد.

برخی از اسمارت‌فون‌ها هم از باند رادیویی ۳۴ برای TDD پشتیبانی می‌کنند ولی باید بررسی کرد در ایران سرویس‌دهنده‌های TD-LTE روی آن باندها سرویس می‌دهند یا خیر!

دانستن باندهای رادیویی اسمارت‌فون به این درد می‌خورد که اگر بخواهید از اینترنت دیتا در کشورهای دیگر استفاده کنید؛ آیا باندهای رادیویی FDD یا TDD آن‌جا را پشتیبانی می‌کند یا خیر!

در کشورهای امریکایی، اروپایی و بخشی از آسیا بیشتر از فرکانس‌های FDD استفاده می‌شود ولی TD-LTE در کشورهایی مانند هند، چین و ایران یافت می‌شود.

مهمترین نکته ای که مشترکین باید قبل از تهیه مودم آنلاک L443 بدانند این است که این مودم با سیم کارت های FDD  اپراتور ها هماهنگی دارد و امکان ارائه اینترنت به مشترکین در این مودم فقط با استفاده از سیم کارت های   FDD امکان پذیراست .

بطور کلی تکنولوژی  سیم کارت ها  به دو نوع تقسیم میشود :

FDD (Frequency Division Duplexing)

TDD (Time Division Duplexing)

 این دو نوع شبکه از دیدگاه ارسال و دریافت اطلاعات دارای منطق های متفاوتی می باشد.در نوع     FDD از فرکانس های جداگانه ای برای دانلود و آپلود اطلاعات در قالب یک جفت باند استفاده می کند بدین صورت که از یک باند فرکانسی برای ارسال اطلاعات و از باند دیگر برای دریافت اطلاعت استفاده می شود. درنوع  TDD از یک محدوده فرکانسی برای دانلود و آپلود اطلاعات استفاده می شود، در این حالات برای ارسال و دریافت اطلاعات در محدوده یک فرکانس که بصورت زمانی بخش بندی شده استفاده شده، بصورتی که از یک بخش زمانی برای ارسال اطلاعات و از بخش دیگر برای دریافت اطلاعات استفاده می شود.

نکته دیگری که مشترکین باید قبل از تهیه مودم آنلاک L443   بدانند این است که با توجه به اینکه مودم اینترنت را از سیم کارت درون آن دریافت و در اختیار  کاربران متصل قرار می دهد، حتما قبل از تهیه سیم کارت با توجه به پشتیبانی اپراتور های متفاوت، پوشش دهی منطقه خود را چک کنند و بهترین اپراتور که پوشش دهی کاملی در منطقه دارد را انتخاب کرده و از آن سیم کارت  FDD تهیه کنند .

منطقه ی تحت پوشش شبکه اپراتور را به ناحیه های کوچک ومتصل به هم به نام سلول تقسیم میکند بهترین مثال در این مورد کندوی زنبور عسل است که به صورت سلول سلول کنار هم قرار دارند و فضای خالی بین آنها وجود ندارد.  زیرا اگر فاصله بین سلول ها باشد ازیک سلول به سلول دیگر قطعی میگیرد. با سلول بندی ناحیه های تحت پوشش این امکان به وجود می آید که اولا از فرکانس ها به درستی استفاده شود و دچار اختلال نشوند ثانیا با این کار می توان تعداد کاربران شبکه تحت پوشش را می توان افزایش دارد .طول سلول ها از100 متر تا 34 کیلومتر هم می رسد .که البته این موضوع به تراکم کاربران و تعدادکاربران در منطقه بستگی دارد .

با مراجعه با سایت اپراتور های موجود درکشور می توان با توجه به منطقه سکونت خود پوشش دهی در منطقه را چک کرد .

جهت بررسی و خرید مودم های سیم کارتی یوتل ، کلیک کنید

 

 


چاپ   ایمیل